O nás

Příběh Dr. Vejce

Příběh našeho českého vejce obohaceného o důležité prvky, nezbytné pro správné prospívání organismu, začal nenápadně. Na počátku byly tři relativně rychle po sobě jdoucí těhotenství, která si vybrala daň v podobě vyčerpání organismu spolumajitelky rodinné firmy a potíží s funkcí štítné žlázy. Z našich zkušeností z výroby krmných směsí pro slepičky jsme věděli, že jejich pestrou výživou dokážeme ovlivnit nejen jejich zdravotní stav, ale i složení vajec.

Po dlouhém hledání, zkoušení a testování vhodných přírodních komodit se nám podařilo najít ideální složení krmné směsi, díky které naše slepičky snáší vejce obohacená o jód a selen. Pojmenovali jsme je IQejce. Odtud byl už jen krůček k tomu, abychom dokázali najít způsob, jak přirozenou cestou vejce obohatit o tolik prospěšný vitamín D, který chybí 99 % naší populace. Díky unikátnímu složení krmné směsi je v našich vejcích 4× vyšší obsah vitamínu D než v těch běžných. Jmenují se Dr. Vejce. Proč bychom je měli jíst?

Proč bychom je měli jíst?

Cenově dostupná superpotravina

Vajíčko má nejvyváženější obsah nutričně významných látek a obsahuje řadu vitamínů. Dr. Vejce navíc obsahuje 4× více vitamínu D než běžné vejce. Dvě Dr. Vejce vám spolehlivě zajistí jeho denní doporučenou dávku.

Pro správné fungování imunitního systému

Vitamín D má řadu pozitivních účinků na lidský organismus a je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému. Jeho nedostatek je jedním z důvodů, proč jsou lidé náchylnější k respiračním infekcím a chřipkám.

S kvalitními proteiny

Vejce obsahuje biologicky nejhodnotnější proteiny (bílkoviny), které jsou z 98 až 100 % stravitelné. Proteinům vajec se tak nevyrovnají ani ty z masa a mléka. Proto by vejce neměla chybět ve vašem jídelníčku a budou vaším cenným pomocníkem i tehdy, když budete chtít zhubnout.

Pro zdravější populaci

Celých 99 % české populace trpí dlouhodobým nedostatkem vitamínu D. Neplatí rozšířený mýtus, že stačí pobývat venku. Sluneční záření vám zajistí jen část potřebného množství vitamínu D, a proto je třeba doplňovat ho i stravou. Třeba dvěma Dr. Vejci denně.

Se zdravými kostmi

Vitamín D potřebuje každý z nás bez rozdílu věku. U dětí je vitamín D nezbytný pro zdárný růst kostí, takže jeho dostatek potřebují také nastávající maminky v době těhotenství i při přípravě na něj. V dospělosti zase může jeho dlouhodobý nedostatek vést až osteoporóze.

I když nejezdíte k moři

Abyste získali jód, selen nebo vitamín D, nemusíte vyrážet k moři. Snaha zajistit přímý přístup k moři jistě slouží ke cti zakladatelům naší republiky, ale jde to i bez něj. Stačí zařadit do svého jídelníčku přírodně obohacená IQejce a Dr. Vejce.

Menu